sbírka 
pro MATÝSKA

michal 
Blackbeard
Martínek
ambasadorsbírky pro jasmína

MICHALKA.png
MARTINEK.webp

Psal se rok 2016. Byl výjimečný tím, že se na jeho začátku zrodil NÁPAD – který napadl Lukáše Blažka a Jarmila Michala. Nápad, jak současně s pořádáním galavečera MMA v Nymburce udělat něco pěkného, dobrého a smysluplného. Sekundární myšlenkou bylo ukázat tento sport v lepším světle. MMA není jenom o bušení a mlácení, je hlavně o lidech a také o tom lepším v každém z nás.

 
Jarmil a Lukáš si řekli, že v rámci 2. ročníku galavečera MMA v Nymburce uspořádají sbírku pro rodinu s postiženými dětmi z okolí. Oba začali hledat cestičky, jak na svém cíli začít co nejúčinněji pracovat. Veškeré aktivity dělali při práci – věřte nám, někdy to není sranda, proto je efektivita velmi důležitá. 


První sbírka vznikla pod názvem „Zápas pro dobrou věc“. Co kluky potěšilo, byla velká pomoc z okolí. Například je podpořil i jejich společný kamarád a profesionální hokejista Jan Stehlík, který kvůli tomu nastoupil do svého prvního MMA zápasu! Celá sbírka se realizovala ve spolupráci s neziskovou organizací Kapka naděje a byla nad očekávání POVEDENÁ! Skvěle se zapojila i široká veřejnost na celém Nymbursku.


Bylo jasné, že kluci budou pokračovat dál. 


V dalším roce byli mnohem jistější, zkušenější a za podpory neziskové organizace Konto Bariéry byli schopní získat finance pro další děti a rodiny, kterým pomohli jim v jejich nelehké a složité situaci. A nejinak tomu bylo i v letech 2017 a 2018. 


Lukáš i Jarmil se navíc po celou dobu snažili získávat nové zkušenosti v neziskovém sektoru, protože jim dávalo čím dál větší smysl pomáhat tam, kde je třeba. Nešlo jim o to, zaslat někam peníze a nevědět, co se s nimi stane. Důležité pro ně bylo vidět efekt – konkrétní věc, léčbu a službu, na kterou se vybíralo. 
 

Nyní, v roce 2021, čeká kluky nový začátek. Už na to nejsou sami, protože rozšířili tým, přizvali si posilu. Skvělé je navíc to, že nemusí startovat od nuly, mají totiž už několikaletou zkušenost „v oboru“ a samozřejmě chuť pomáhat i nadále. 
 

Aby vše jaksepatří šlapalo a mohlo fungovat taky oficiálně, vzniklo dobrovolné sdružení MMA pomáhá, z.s. Další plány jsou jasné! Podporovat rodiny, děti, dospívající, ale i dospělé, kteří potřebují naši pomoc v životě se zdravotním omezením. Nebudeme se zaměřovat jen na shánění financí, ale také na hledání dalších cest vedoucích k ulehčení těžké životní situace. Chceme navázat spolupráci s lékaři, fyzioterapeuty nebo i psychology, kteří mohou všem bez rozdílu významně ulevit od duševní zátěže a zlepšit jejich psychickou pohodu.


Pomůžete nám pomáhat?

 

A zde je máte

Lukáš Blažek a Jarmil Michal