top of page

nás

Psal se rok 2016. Byl výjimečný tím, že se na jeho začátku zrodil NÁPAD – který napadl Lukáše Blažka a Jarmila Michala. Nápad, jak současně s pořádáním galavečera MMA v Nymburce udělat něco pěkného, dobrého a smysluplného. Sekundární myšlenkou bylo ukázat tento sport v lepším světle. MMA není jenom o bušení a mlácení, je hlavně o lidech a také o tom lepším v každém z nás.

 
Jarmil a Lukáš si řekli, že v rámci 2. ročníku galavečera MMA v Nymburce uspořádají sbírku pro rodinu s postiženými dětmi z okolí. Oba začali hledat cestičky, jak na svém cíli začít co nejúčinněji pracovat. Veškeré aktivity dělali při práci – věřte nám, někdy to není sranda, proto je efektivita velmi důležitá. 


První sbírka vznikla pod názvem „Zápas pro dobrou věc“. Co kluky potěšilo, byla velká pomoc z okolí. Například je podpořil i jejich společný kamarád a profesionální hokejista Jan Stehlík, který kvůli tomu nastoupil do svého prvního MMA zápasu! Celá sbírka se realizovala ve spolupráci s neziskovou organizací Kapka naděje a byla nad očekávání POVEDENÁ! Skvěle se zapojila i široká veřejnost na celém Nymbursku.


Bylo jasné, že kluci budou pokračovat dál. 


V dalším roce byli mnohem jistější, zkušenější a za podpory neziskové organizace Konto Bariéry byli schopní získat finance pro další děti a rodiny, kterým pomohli jim v jejich nelehké a složité situaci. A nejinak tomu bylo i v letech 2017 a 2018. 


Lukáš i Jarmil se navíc po celou dobu snažili získávat nové zkušenosti v neziskovém sektoru, protože jim dávalo čím dál větší smysl pomáhat tam, kde je třeba. Nešlo jim o to, zaslat někam peníze a nevědět, co se s nimi stane. Důležité pro ně bylo vidět efekt – konkrétní věc, léčbu a službu, na kterou se vybíralo. 
 

Nyní, v roce 2021, čeká kluky nový začátek. Už na to nejsou sami, protože rozšířili tým, přizvali si posilu. Skvělé je navíc to, že nemusí startovat od nuly, mají totiž už několikaletou zkušenost „v oboru“ a samozřejmě chuť pomáhat i nadále. 
 

Aby vše jaksepatří šlapalo a mohlo fungovat taky oficiálně, vzniklo dobrovolné sdružení MMA pomáhá, z.s. Další plány jsou jasné! Podporovat rodiny, děti, dospívající, ale i dospělé, kteří potřebují naši pomoc v životě se zdravotním omezením. Nebudeme se zaměřovat jen na shánění financí, ale také na hledání dalších cest vedoucích k ulehčení těžké životní situace. Chceme navázat spolupráci s lékaři, fyzioterapeuty nebo i psychology, kteří mohou všem bez rozdílu významně ulevit od duševní zátěže a zlepšit jejich psychickou pohodu.


Pomůžete nám pomáhat?

 

A zde je máte

Lukáš Blažek a Jarmil Michal

náš tým

Lukáš_edited.jpg

LUKÁŠ BLAŽEK

SPOLUZAKLADATEL, KOMUNIKACE SE ZÁPASNÍKY

Lukáš je jedním ze zakládajících členů MMA pomáhá a je to druhá půlka Jarmila Michal. Když něco řekne jeden, druhý to odkývá – tak moc jsou sehraní. Lukáš je trenér MMA a Grapplingu, věnuje se jak amatérským, tak profesionálním zápasníkům, ale i hobby sportovcům, kteří nemají v těchto sportech větší ambice a chtějí pouze rozvinout svoje schopnosti o kus dál. Jen pro představu, bojovým sportům se věnuje od šesti let, tak nyní již chápete, proč se jmenujeme MMA pomáhá. Zároveň v roce 2019 otevřel v Poděbradech gym – Gym24, kam může přijít kdokoliv a hlavně kdykoliv (i o půlnoci). Gym24 je samozřejmě partner neziskové organizace MMA pomáhá z.s. Lukáš je přátelský, milý, všem se snaží vyjít vstříc a hledá cesty, když něco nefunguje. Bohužel ale i dost zapomíná, navíc se tím netají. Jo a sem tam umí i tzv. bouchnout do stolu.  

Jarmil_edited.jpg

JARMIL MICHAL

SPOLUZAKLADATEL, GARANT SBÍREK A KOMUNIKACE S RODINAMI

Jarmil je ten, který kontaktoval Lukáše Blažka s nápadem na propojení sportu MMA a pomáhání dětem. Protože pracuje v Praze a jeho práce je časově náročná, snaží se ve svém volnu co nejvíce trávit čas s rodinou. Má krásnou partnerku, a ještě krásnějšího prcka, o kterém rád vypráví, protože jak je krásný, tak je to i malý ďáblík. Ač je Jarmil cholerický (jak o sobě sám říká), je to v nitru hodný člověk a pomáhání ho naplňuje, což je vidět na tom, že s Lukášem společně pomáhají již pátým rokem. Někdy není lehké s ním pracovat, protože je pragmatický a věcný, což na druhou stranu hezky uzemňuje Lukáše, který má mnoho nápadů (pssst, někdy až moc). Jeho snem bylo pomáhat druhým a být pro společnost užitečný, což se mu splnilo. Pomohl již mnoha rodinám v řešení nelehkých situací. Do každé sbírky jde s velkým nasazením a cílem splnit ostatním vše, co jim leží na srdci. Jarmil je člověk na správném místě a všem bychom přáli, aby měli možnost ho poznat.

PETRA BERKOVÁ

SPOLUZAKLADATELKA, MARKETING A PR

Jarmil Michal a Lukáš Blažek oslovili Petru v roce 2020, zda by jim pomohla více „rozjet“ MMA pomáhá, protože chtějí udělat více sbírek a že chtějí založit zaspaný spolek. Věděli, že když do projektu zapojí další lidi, bude se moci pomoct více rodinám. Protože se s Lukášem zná nějaký ten pátek, na nabídku kývla. Lákala ji ta výzva neznámého, o MMA opravdu nic nevěděla a vlastně stále neví. Petra již s „neziskem“ nějakou zkušenost má. Pomáhala při rozjezdu projektu KlokArt pro Fond ohrožených dětí. Zároveň pracuje již přes 14 let v médiích tak ví, jak pracovat s brandem, což je její úkol v týmu. Má na starost marketing a PR + sem tam komunikaci s partnery. Skvělé je, že se s Jarmile i Lukášem neustále pošťuchují, díky tomu je v týmu stále sranda. Petra se ráda sází, proto se snaží do nějaké sázky oba kluky dotlačit. Snad se jí to jednou
podaří – zatím odolávají.

 

Petra má v MMA pomáhá na starost marketing, PR a komunikaci s partnery. Taktéž je členem výkonného výboru. Pokud budete chtít cokoliv probrat, obraťte se na ní!

TEREZA SEMANCO

ČLEN DOZORČÍ RADY A FINANČNÍ VEDOUCÍ

Terezka je všestranný člověk! Navrhovala a vedla několik restaurací (jednu stále má), perfektně se vyzná ve všech papírech, ve kterých má řád a pořádek. Proto nejen že pomáhá s tímto v MMA pomáhá, ale pomáhá udržovat řád i u Lukáše Blažka v Gym24. Teď už chápete, proč v týmu je. Má na starost účetnictví, pomáhá s granty a hlídá, že je vše uhrazené – toto je pro nás velmi důležité. Toto všechno zvládá při dvou holčičkách, které rostou do krásy.

Terezka má v MMA pomáhá na starost účetnictví (faktury), přehled sbírek a granty. Pokud budete chtít cokoliv probrat, neváhejte se na ní obrátit!

JAN ZAPLETAL

PŘEDSEDA DOZORČÍ RADY, MARKETING A PR

Honza není v pomáhání druhým žádným nováčkem. Již dvacet let je aktivní u parahokeje – byl u jeho zrodu, „sedí“ v parahokejové asociaci, je členem parahokejové komise na Českém svazu ledního hokeje a zároveň vede tým AC Sparta parahokej. V MMA pomáhá je předsedou dozorčí rady, takže hlídá finance a výkonný výbor. Honza se k MMA pomáhá dostal díky Petře Berkové, která ho oslovila s prosbou pomoci při zakládání a nastavení strategie spolku. V tuto chvíli pomáhá Petře s marketingem a PR.
 

Honza má v MMA pomáhá na starost kontrolu peněz, pomáhá s marketingem a PR. V případě dotazů se na něj neváhejte obrátit!a

bottom of page