top of page

sbírka 
pro
MICHALKU

MIROSLAV INKVIZITOR
BROŽ
ambasador
SBÍREK pro

MICHALKU

MICHALKA QR.png

TRANSPRENTNÍ ÚČET
123-3389140207/0100

VS: 2021002

BROZ_edited.jpg

Malá Michaela chtěla tento svět vidět dříve a vykoukla již ve 33. týdnu. Celé těhotenství probíhalo v pořádku, tak nikoho nenapadlo, že by se mohlo něco stát. Bohužel se vše změnilo 19.8.2018, kdy maminka ? přijela na gynekologické oddělení v Jičíně s vysokým krevním tlakem. Po mnoha vyšetřeních byla rodině sdělena neuvěřitelně smutná zpráva – Preeklampsie, z čehož byli lékaři i sestřičky překvapení. 

Po další konzultaci byla maminka převezena do nemocnice v Hradci Králové, kde se o nastávající maminku začala starat paní docentka, která potvrdila diagnózu, tj. rozštěp páteře s hydrocephalem. Lékařské koncilium se shodlo, že malá holčička musí jít na svět císařským řezem.

Michaelka se narodila s těžkými vrozenými vadami a vážila pouhých 1960 gramů. Míry nikdo z rodiny bohužel doteď neví, protože malou holčičku kvůli rozštěpu nemohli změřit. Hlavní diagnóza byla otevřený ROZŠTĚP PÁTĚŘE, který byl překryt blankou, což zapříčinilo, že Michalka nemusela na operaci hned po porodu. Rozštěp páteře, pokud se na něj nepříjde včas, s sebou nese nějaké ochrnutí. U Michalky souvisí s ochrnutím jejích chodidel (pes equinovarus). Jak to občas v životě bývá, přichází jedna špatná zpráva za druhou. Bohužel rodičům v jejich nejdůležitějším dnu bylo oznámeno, že se Míše městná v hlavičce mozkomíšní mok (hydrocephalus), který tak utlačuje mozkové komory. Několik dní po vstupu na tento svět podstoupila Michalka operaci, kde ji lékaři uzavřeli otevřené obratle, vrátili míšní kořeny tam, kde mají správně být. Pro rodiče nastal čas čekání, jak bude na uzavření obratlů reagovat hlavička a zvětšené mozkové komory. Týden vše vypadalo nadějně, každý den se hlavička kontrolovala ultrazvukem. Sedmý den přišla další špatná zpráva. 

Komory se zvětšily, bylo tedy nutné zavézt tzv. shuntu?, který jí bude odvádět nahromaděný mozkomíšní mok do bříška. Operace zavedení shuntu probíhá při hmotnosti nad dva kilogramy, které ale Michalka neměla, měla 1860 gramů. Lékařské konsilium rozhodlo, že pro Michalku bude menší zlo zavést shunt, než udělat reservoár a za týden operovat znovu. Operace naštěstí proběhla bez komplikací! Kvůli těmto závažným problémům musela Michalka podstoupit náročné operace nejen v ČR, ale také na ortopedické klinice ve Vídni. Malá bojovnice má tři operace již za sebou a několik dalších operací jí bohužel ještě čeká. V současné době je z Míši dvouletá „lumpice bublina“, která musí pravidelně absolvovat náročné intenzivní rehabilitace (klinika Axon), hypoterapii a mnoho dalších procedur. Rodiče se museli naučit Michalku cévkovat a podávat ji klysma.

Každou chvilku jezdí rodina na lékařské kontroly (neurologie, neurochirurgie, ortopedie, antropologie, nefrologie, endokrinologie), které jsou finančně velmi náročné, proto jsme se v MMA Pomáhá dohodli, že pomůžeme rodině vybrat finance na novou koupelnu, která je v tuto chvíli nevyhovující a že pomůžeme vybrat finance na nové protézy, které se Michalce vyrábějí na míru 2 x během roku. Pro zajímavost, výroba jedněch protéz stojí přes 70 000,- Kč!!!

MICHALKA2.jpg
MICHALKA1.jpg
IMG-20210715-WA0024.jpg
IMG-20210715-WA0017.jpg
IMG-20210715-WA0017.jpg
IMG-20210715-WA0017.jpg
IMG-20210715-WA0019.jpg
bottom of page