top of page

sbírka 
pro jasmínku

karlos terminator vémola
ambasador
sbírky pro
jasmínku

THEA.jpg

TRANSPRENTNÍ ÚČET
123-5610560227/0100

VS: 2022005

6009197_sport-mma-oktagon-karlos-vemola-v1_edited.jpg

JASMÍNKA aneb "Mami, já to zvládnu!"

Tu větu jsme během natáčení s Jasmínkou slyšeli několikrát.

Máme tendenci dětem pomáhat, asistovat, zvláště dětem, které mají nějaké omezení.


Jasmínka to ale nechce. Chce dělat věci sama, chce být jako ostatní děti.


A jak říká její maminka Dominika: "Nemůžu ji vodit za ruku věčně, ona to hlavně ani nechce."

 

Jasmínka je 3,5 letá veselá holčička, má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparezu.
Znamená to, že má zvýšené svalové napětí v nohách a mírné i v rukách. 


Od malička rehabilituje a cvičení jí motoricky posouvá dál. Nejvíce jí pomáhají intenzivní neurorehabilitace, které jí postavily na nohy a jsou individuálně nastaveny přímo pro ni. Jasmínka má díky rehabilitacím velkou šanci na „plnohodnotný“ život.

Jasmínka se narodila císařským řezem, bez komplikací, jako zdravé miminko s běžnou poporodní adaptací. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měla mít v budoucnu problém. Postupem času se začala motoricky vzdalovat svým vrstevníkům.


V půl roce života s Jasmínkou začali cvičit. Když byl Jasmínce rok, diagnostikovali jí na základě neurologického vyšetření dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparezu.
Diagnóza doposud nebyla žádným vyšetřením potvrzena. Jasmínka byla na magnetické rezonanci mozku i míchy a i na rozsáhlém genetickém vyšetření, ale příčina postižení se nenašla a nejspíš ani už nenajde. Jasmínka je jinak úplně mentálně zdravá a chytrá holčička, která se stále směje na svět a miluje život. Od září dokonce nastoupila poprvé do školky a konečně zažívá i „takový normální“ dětský život. 


Jasmínka je schopná ujít kousek sama, většinou se zastavuje o zeď nebo nábytek a musí mít okolo sebe tyto záchytné body. Venku chodí s dopomocí a větší vzdálenosti na kočárku nebo vozíčku.


Jasmínka byla na dobré cestě k samostatné chůzi a dělala krůček po krůčku malé pokroky. Za poslední půl rok nastalo velké zhoršení postavení nohou a bohužel Jasmínce začíná dělat problémy ujít s dopomocí přesuny z auta do školky, nebo domů.

Část peněz ze sbírky bude použita na intenzivní neurorehabilitace, aby mohla Jasmínka pokračovat na své cestě za samostatnou chůzí. 

Druhou část ze sbírky bychom rádi použili na koupi většího auta, do kterého se vejde invalidní vozík, kočár a jiné kompenzační pomůcky. Auto využívá denně na cesty do školky, rehabilitace a k lékařům.

123-5610560227/0100
VS 2022005 - Jasmínka

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat ‼️

IMG_1210.jpg
IMGP1701.jpg
20201008_144032.jpg
20220210_162439.jpg
bottom of page